Vandaag opende Amsterdam Drawing zijn eerste lustrum editie en hiermee lijkt de tekenbeurs dan ook een vaste waarde te zijn geworden in het kunstlandschap. Deze editie is iets ruimer en rustiger van opzet dan eerdere edities en daarmee lijkt het intieme karakter van die sterke allereerste editie ook terug te komen. Er is een soort rust voelbaar die er toen ook was, concentreren op een kunstbeurs kan dus gewoon.

Amsterdam Drawing Overzicht
Maar, ook dit jaar hebben een aantal galeries weer afgehaakt en zijn die plaatsen ingenomen door wat minder bekende galeries, en daar begint het te wringen. Een beurs met te veel generieke stands wordt saai en vanwege de criteria (de beurs heet niet voor niets Amsterdam Drawing, je ziet vooral tekeningen) en de intimiteit wordt dat generieke al snel versterkt. Er is te weinig prikkelend werk, en dan laat al snel de helft van de beursvloer je helemaal koud.
Toch, dankzij eerder genoemde rust vallen de kleine pareltjes wel meer op. Er vallen net als de editie hiervoor ontdekkingen te doen en dat maakt de beurs dan toch weer de moeite waard.
Hier volgt een beeldverslag met wat er zoal opviel, voor grotere foto’s klik je op de afbeeldingen.

Allard Wildenberg Art Projects – Susanna Inglada

Andriesse Eyck Galerie – Peter Struycken

Bernard Jordan Galerie – Elmar Trenkwalder

C&H Gallery – Erik de Bree

C&H Gallery – Gerbrand Burger.

C & K Galerie – Nadja Schollhammer

Canvas Contemporary – Zhang Shujian

Dapiran Art Project Space – Tarja Szaraniec

Dukan Galerie – Josef Ofer

Dukan Galerie – Karine Rougier

Frank Welkenhuysen – Stefan Bleekrode

Jean Brolly Galerie – Frederic Bruly Bouabre

Jean Brolly Galerie – Frederic Bruly Bouabre

Martin Mertens Galerie – Katrin Bremermann

Martin Mertens Galerie – Katrin Bremermann

Martin Mertens Galerie – Pius Fox

Maurits van de Laar galerie – Henri Jacobs

Maurits van de Laar – Robine Clignett

Meijer Kunsthandel – Stano Filko

Papillon Galerie – Juul Kraijer

Ramakers Galerie – Michel Hoogervorst

Rejane Louin Galerie – Marine Joatton

Rento Brattinga Galerie – Celine Van den Boorn

Rob de Vries Gallery & Projects – Florette Dijkstra

Rob de Vries Gallery & Projects – Jan Roeland

Rob de Vries Gallery & Projects – Piet Tuytel

Rutger Brandt Gallery – Rao Fu

Rutger Brandt Gallery – Rao Fu

Van den Berge Galerie – PB van Rossem

Van den Berge Galerie – PB van Rossem

Vriend van Bavink Gallery – Famous Artist School (maker onbekend)

Vriend van Bavink Gallery – Famous Artist School (maker onbekend) (detail)

Willem Baars Projects – Emo Verkerk

Willem Baars Projects – Morgan Betz

Wit Galerie – Marcel Reijerman

Wit Galerie – Meinbert Gozewijn van Soest

Witteveen Visual Art Centre – Erik Matijssen
De beurs duurt nog tot en met zondag en is goed te combineren met het fotogeweld Unseen.
Gerelateerd
<3 your slotzin: goed te combineren met Unseen.
Mooi beeldverslag; jij ziet weer heel andere dingen dan ik, jij bent mijn extra paar oegen
@Henkjan, dank voor je complimenten, ik heb ook nog een hoop andere dingen gezien ;).
Bedankt! Ga zeker kijken. Ben zeer benieuwd naar de tekeningen van Morgan Betz!
@Leendert, alvast veel plezier. Van het werk van Morgan Betz wordt ik altijd vrolijk, tegendraads maar oh zo lekker gemaakt (of het nu geschilderd is of getekend). Onnederlands goed.
Beste Niek,
Dank voor je mooie verslag. Kritiek neem ik ter harte, al ben ik het niet over alles met je eens.
Wat ik, als directeur van Amsterdam Drawing, ook mooi vind, bijvoorbeeld, is dat er mooie werken te zien zijn die iets terug gaan in de kunstgeschiedenis: Kounellis uit begin jaren ’90 bij Livingstone, prachtige en zeer bijzondere werken van Penck uit ’75 bij C&K Galerie uit Berlijn, mooie vroege werken bij Galerie van den Berge van Piet Dieleman, een mooie Schoonhoven bij Rob de Vries, werk van Fréderic Bruly-Bouabré bij Jean Brolly, of bij Willem Baars werk van Kio Igarashi uit 1976. Dit zijn niet zozeer mijn voorkeuren; ik bedoel de breedte in aanbod en schoonheid, maar ook tijdsspanne te illustreren. Ik ben ook erg blij met de aandacht voor het monochroom bij Galerie Nanna Preussners uit Hamburg: zeer zeer sterk, en ik hoop dat Joop van Caldenborgh bijvoorbeeld, die, naast meer, ook mijn liefde voor het “eenkleurige” deelt.
Vandaag waren er vele bezoek(st)ers waarvan het bezoek meer dan 3 (drie) uur duurde. Een groter compliment kan de beurs niet krijgen.
Met allerhartelijkste groet, nogmaals dank,
Hans
@Hans, Dank voor je uitgebreide reactie. En inderdaad, dit is natuurlijk maar een beperkte selectie waarbij klassiekers (onterecht) ontbreken. Heb ze wel zien hangen natuurlijk…
Tot de volgende editie!
Ik toon geen klassieker, Niek. Wel één die volgens de curator van het Folkwang museum Essen
is opgemerkt er een te worden. en in een solopresentatie. Je kent het werk van Mike Ottink. Er zijn maar een paar galeriehouders die dit hebben aangedurfd en mooie verzorgde stands hebben neergezet. Ik had daar toch ook graag iets van in jouw verder mooie verslag van teruggezien.
goede groet,
Frank